• DVA GOLA KOVAČIĆA, POBJEDA PORTUGALA, VATRENI OSTALI U ELITI
    Objavljeno 18.11.2020.

SPLITSKI ZAVRŠETAK LIGE NACIJA

Aktualni svjetski doprvaci sastali su se s europskim prvacima na Poljudu, a nakon 90 minuta borbe, pet pogodaka, jednog isključenja i brojnih uzbuđenja, Hrvatska je ipak ostala u prvom razredu Lige nacija.

HRVATSKA – PORTUGAL 2:3 (1:0)
    UEFA Liga nacija, Skupina A3
    Poljud, Split.

Sudac: M. Oliver (Engleska)

Strijelci: 1:0 – Kovačić (29′), 1:1 – Dias (52′), 1:2 – Felix (60′), 2:2 – Kovačić (65′), 2:3 – Dias (90′)

Žuti kartoni: Rog (22′), Ronaldo (54′), Perišić (57′)

Crveni kartoni: Rog (51′)

Hrvatska: Livaković, Bradarić, Škorić, Lovren, Juranović, Rog, Kovačić (90+1′ Bašić), Modrić, Pašalić (64′ Brekalo), Perišić, Vlašić (84′ Oršić). Izbornik: Z. Dalić.

Portugal: Patricio, Rui (71′ Cancelo), R. Semedo, Dias, N. Semedo, Fernandes (46′ Trincao), Moutinho, Danilo (77′ Oliveira), Jota (77′ Paulinho), Felix (71′ B. Silva), Ronaldo. Izbornik: F. Santos.

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je zacrtani cilj i ostala među najboljim reprezentacijama u Ligi nacija, premda je produžila svoj niz bez pobjede protiv Portugala.

Aktualni prvaci Europe bili su opasniji u prvih pola sata igre, no Vatreni su tada poveli: Kovačić je postigao svoj drugi pogodak za nacionalnu selekciju, iz drugog pokušaja svladavši portugalskog čuvara mreže.

U uvodnim minutama drugog poluvremena, međutim, Rog je dobio drugi žuti, isključujući karton, a gosti su odmah poravnali, zahvaljujući pogotku Diasa nakon što je Livaković obranio slobodni udarac Ronaldu.

Već u 60. minuti Felix donosi potpuni preokret (2:1), ali Hrvatska ima odgovor s igračem manje: na asistenciju Vlašića, Kovačić odlično pogađa s ruba kaznenog prostora za izjednačenje.

Tih 2:2 stajalo je na semaforu sve do 90. minute, kada i Dias upisuje svoj drugi pogodak na susretu, vrijedan sva tri boda. No, kako je Švedska poražena u Francuskoj, Hrvatska je zadržala treće mjesto na tablici.